3 April 2010

Nagele – Rouveen

Nagele kwam net tekort om koploper Rouveen puntverlies te bezorgen. In een wedstrijd waarin beide ploegen goed georganiseerd stonden, miste de thuisploeg de finesse om echt gevaarlijk te worden. Ook Rouveen kon in de eerste helft weinig creeeren. Na een 0-0 russtand sloegen de bezoekers in het begin van de tweede helft plots wel toe. Nagele probeerde het daarna wel, maar kon nauwelijks een bres slaan in de hechte defensie van Rouveen. Het gevaar moest dan ook voornamelijk komen uit dode spelmomenten. Een reeks vrije trappen in de slotfase bracht echter niet het gewenste resultaat.

Nagele – SC Rouveen 0-1 (0-0): 57. 0-1.

Nagele 2 – Urk 8

Jaja, weer een thuiswedstrijd op ons eigen sportpark. Met enige moeite een team compleet gekregen. Ondanks het missen van enkele kwalitatieve vaste waarden, staat er toch een leuk team op de been. En wat belangrijk is, iedereen is gebrand op het behouden van de 3 punten in Nagele. Met Urk als tegenstander kunnen we er flink tegenaan. Urk 8 heeft de laatste weken in zijn wedstrijden een doelpuntje of 25 gemaakt en staat op de 2e plaats in de ranglijst achter Ens 2.
De scheids van deze middag, Henk Feddes, heeft er eveneens zin in  en de wedstrijd kan beginnen op het wat moeilijk bespeelbare 2e veld. Urk begint gretig aan de wedstrijd. Een aanval over de linkerflank eindigt in een 1 op 1 situatie tussen de Urker spits en onze goalie Dennis. Dennis komt goed uit de goal en pakt het schot van de Urker spits die eigenlijk al een goal had geteld. De commentaren van zijn eigen bank waren niet erg lovend en de Urker spits had de hele 1e helft weer nodig om een beetje zelfvertrouwen te krijgen in zijn eigen kunnen.Direct na de redding van Dennis volgt een nageler aanval over meerdere schijven waarbij Landman uiteindelijk 1 op 1 komt met de keeper. Helaas werd deze kans ook niet afgemaakt zodat het 0-0 bleef. Divers aanvallen en kansen aan beide zijdes werden in de 1e helft door Nagele niet tot doelpunt omgezet. Bij Urk was dit wel het geval. Een corner voor Nagele komt goed voor het doel. Uit de scrimage belandt de bal ca. 20 meter vanaf het doel. Een goede volley van Wilco wordt gered door de keeper. De directe tegenaanval van Urk kon niet gepareerd worden door de overgebleven nageler verdedigers. Ook Dennis was kansloos. Ruststand 0-1.De 2e helft begonnen we met goede moed omdat we niet de mindere partij waren, alleen dit nog niet in doelpunten konden omzetten. Urk kwam echter ook de kleedkamer uit met het idee om de 3 punten mee te nemen. Dit resulteerde in een aardige 2e helft, echter grote kansen waren er niet voor beide partijen. Doelpunten voor Nagele werden er niet meer gemaakt, Urk deed dit wel.

Eindstand 0-2. Op maar naar de volgende wedstrijd…

VV Nagele A1 – Flevo Boys A3

De sicke boys van de VV moesten vandaag aantreden tegen de no skills van Flevoboys A3. Op deze oogstrelende en zonovergoten Paas-maandag op de prachtige strakke mat van de plaatselijke VV werd vandaag een belangrijke hindernis naar het kampioenschap (thom is mooiboy), redelijk eenvoudig genomen. Vechtend tegen degradatie, waren het de no names uit Emmeloord die het felste startten. De helden van de VV konden hier in het begin niet of nauwelijks iets tegen over zetten. Dit overigens zonder dat het voor de VV gevaar opleverde. Flevo Boys had het betere van het spel maar kon dit overwicht niet omzetten in doelrijpe kansen, dit omdat de defensieve organisatie van de VV zeer goed stond. Het was met name Tjoepie Dollo a.k.a Kees H die zijn directe tegenstander keer op keer zijn hielen liet zien. Het eerste gevaar van de kant van de VV kwam uit een hoekschop. Het was Roy H die de bal voorslingerde in de hoop dat deze werd ingeknikt door een van onze blauw-witte helden. Niets was minder waar, het was een van de boys uit Emmeloord die het eerste doelpunt van de VV voor zijn rekening nam. De perfect aangesneden hoekschop belande op het hoofd van de aanvoerder van de FB die deze als een volwaardig spits achter zijn eigen doelverdediger werkte. 1-0 voor de plaatselijke VV. In de rust werd Kees G aka De Frituurpan van het veld gehaald en in zijn plaats kwam B-junior Jaws Withaar. Daarnaast mocht Gekke Ronald Gadellaa aka De Dokter het veld verlaten en hij werd vervangen door KrokoDylan Shieving. In de 2e helft van deze enerverende match werd er de ene na de andere ongelofelijke aanval door de geskillde mannen in het blauw op de mat gelegd. Dit tot grote ergernis van onze vrolijke vrienden in het Rood-wit. De jochies van FB konden het superieure spel van de VV niet bolwerken en probeerden met steeds sicker wordende middelen onze boys af te stoppen. Toen in de 66ste minuut Roy H, na een snelle en wonderschone combinatie in tweede instantie, het net achter de laatste man van de boys uit Emmeloord wederom liet bollen was het voor alles en iedereen met een blauw-wit hart duidelijk dat de punten op het Nageler sportpark zouden blijven. Nadat er enkele minuten zonder veel spanning voorbij gingen was daar in de 71ste minuut Rick Bloo met een zinderend afstandschot, dat de Rood-witte kruising op een haar na mistte. De helden van de VV bleven een plaag voor de verdedigers uit Emmeloord. Een subliem uitgevoerde counter langs meerdere schijven werd uiteindelijk professioneel afgerond door Emiel K aka De Man van de Actie. Met een diagonaal schot verschalkte hij de keeper in de lange hoek. Het enige wat na deze genadeslag nog noemenswaardig is, is het opstootje tussen KrokoDylan Schieving en een of andere afro in een Rood-wit tenue. Dit opstootje, volgens velen ontstaan om één van het eieren zoeken diezelfde morgen overgebleven paaseitje, resulteerde uiteindelijk in een time-out van 5 minuten voor beide spelers. Nagele neemt dus weer een horde op weg naar het kampioenschap in 2A, in de kantine gaan ondertussen al geruchten over een pokertoernooi en een x aantal goud gele rakkers dat met eenzelfde aangelegenheid gemoeid is. Favoriet in dit legendarische VVPT is de tot nu toe geheel onbekende Man van de Wedstrijd: Twan Landman aka Sjap, Cock, Parasiet oftewel Toine Giessen.

Daverende verrassing B-junioren

De B-junioren van Nagele zorgden afgelopen zaterdag voor een daverende verrassing. Uit tegen koploper Kraggenburg werd een knappe 2-4 overwinning behaald. Bij vertrek zei een van de spelers: “Ik denk dat we de nederlaag vandaag maar zo beperkt mogelijk moeten houden”. Ja daar zit wat in, als je verliest kun je de nederlaag maar het best zo beperkt mogelijk houden. Maar wat je natuurlijk eerst moet proberen is een nederlaag voorkomen, natuurlijk het liefst gelijkspelen maar winnen is uiteraard nog beter. In de rust afgesproken dat als we zouden winnen zou ik een lang verslag maken en zou ik iedereen in het verslag persoonlijk noemen. Dat wordt dus een lang verslag.
De eerste paar minuten van de wedstrijd gaf Nagele het initiatief meteen een beetje uit handen maar echt grote problemen kreeg Nagele niet achterin. Al snel was duidelijk dat de sleutel van deze wedstrijd op het middenveld lag en dan met name centraal.Taak voor de centrale middenvelders Julien Jukema en Rick Bloo was dan ook om deze sleutel te vinden en in handen te houden. En daar zijn ze uiteindelijk met verve in geslaagd. Juist op dit deel van het veld was Nagele de sterkere ploeg. Al vlot kwam Nagele op een 0-1 voorsprong. Nagele kreeg een corner te nemen aan de rechterkant, de bal bleef in de 5 meter liggen en  Jacco Schouten reageerde alert. Hij draaide om zijn as heen en tikte de bal van dichtbij binnen, o nee, hij wilde de bal van dichtbij binnen tikken.Tot ieders verbazing verdween de vanaf 50 centimeter voor de doellijn ingeschoten bal over de doellat heen. Jammer een doelpunt voor Jacco zou een beloning zijn geweest voor de opwaartse lijn die er de laatste tijd in zijn spel zit. Een 2-tal minuten later was het echter wel raak. In een identieke situatie tikte Sjurry Blijden na voorbereidend werk van Julien Jukema,  de bal wel beheerst binnen:   0-1. Zowaar een voorsprong voor Nagele, iets wat dit seizoen pas 1 keer voorgekomen was. Het werd even later zelfs 2-0. Een schot van Emiel Krops werd door de keeper van Kraggenburg niet helemaal goed verwerkt. De bal kwam aan de rechterkant voor de voeten van Jos Withaar die Sjurry Blijden op maat bediende. Met een kopbal werd de 0-2 op het scorebord gezet. Op dat moment een verdiende voorsprong omdat Nagele beter in de wedstrijd zat dan Kraggenburg. Wellicht dat een stukje onderschatting, koploper speelt thuis tegen de nummer laatst, hieraan ten grondslag heeft gelegen.
Erg lang bleef de 0-2 niet op het scorebord staan want een communicatiefout in de verdediging van Nagele resulteerde in de aansluitingstreffer:1-2. Voor rust bracht Nagele het verschil echter weer terug op 2 doelpunten. Na een goede combinatie wist Jos Withaar met een laag schot in de hoek te scoren. Ruststand 1-3. De stemming in de kleedkamer in de rust was opperbest, een 3-1 voorsprong uit bij de koploper wie had dat gedacht. Na rust kwam Nagele met nagenoeg hetzelfde elftal binnen de lijnen. Coach Harrie Bloo wilde gezien het spelbeeld van de eerste helft zo weinig mogelijk veranderen. Rechtermiddenvelder Jacco Schouten, die overigens terug kon zien op een goede eerste helft werd vervangen door Tim Roth. Tim speelde de 2e helft op een voor hem toch wat vreemde plek eveneens een goede wedstrijd. De verwachting was dat Kraggenburg de 2e helft Nagele vanaf het beginsignaal onder druk zou zetten. Het grootste deel van de 2e helft speelde zich ook af op de helft van Nagele maar van grote druk was niet echt sprake. En als Kraggenburg al gevaarlijk leek te gaan worden stond de verdediging van Nagele haar mannetje. Linkervleugelverdediger Arnoud de Zeeuw had het de eerste 10 minuten van de wedstrijd nog even moeilijk maar kwam daarna niet meer in de problemen. Gelegenheidsrechtsachter Mark Rademaker gaf zijn directe tegenstanders deze middag geen schijn van kans en als dan ook het centrale duo (Rik de Munnik en Christian Westendorp) in vorm verkeert is het helemaal klaar. En wie natuurlijk helemaal niet vergeten mag worden is keeper Bas Bouma. Hij keepte vandaag weergaloos. Nagele kwam dan ook niet noemenswaardig in de problemen. Even leek het erop dat Nagele de wedstrijd toch nog uit handen zou gaan geven. De enige goede schietkans die de centrale middenvelder van Kraggenburg deze middag kreeg leverde meteen een doelpunt op 2-3. Met nog 10 minuten te spelen staat er dus 2-3 op het scorebord. Het zal toch niet weer……….
Gelukkig voor Nagele werd nog binnen dezelfde minuut de marge weer op 2 treffers gebracht. Jos Withaar, die al een lange tijd droog had gestaan scoorde via een speler van Kraggenburg zijn 2e doelpunt van deze dag: 2-4. Door dit doelpunt werd de hoop die Kraggenburg net weer gekregen had meteen weer de grond in gedrukt. Eindstand 2-4.
Een knappe overwinning die vooral gezien moet worden als een teamprestatie. En zoals beloofd alle spelers zijn genoemd. Zou ik bijna onze vaste grensrechter Piet Vessies  vergeten. Ook hij vlagde een uitstekende wedstrijd. Aanstaande zaterdag zijn wij vrij, de week daarop staat er een thuiswedstrijd tegen Tollebeek B1 op het programma.

Nagele E1 laat zich weer van zijn beste kant zien!

Na de matige wedstrijd van vorige week tegen Ens waren de mannen van de E1 vandaag op revanche uit, slachtoffer was Tollebeek E1.Nagele zat er vanaf het begin signaal lekker fel op. De wedstrijd was nog maar net aan de gang of Bas zette Koen vrij voor de keeper zodat de 1-0 al razendsnel op het bord stond.Tollebeek stond nog op de benen te zwabberen toen Leon vanaf links opstoomde en de bal met een vliegende vaart hoog het doel in pegelde 2-0. Het combinatie spel lukte bij Nagele nog niet zo goed als in het begin van de competitie maar er werd gelukkig weer volop strijd geleverd. Joost was zo scherp als een mes en broer Bram gaat met de wedstrijd beter spelen, Rutger zit er bovenop en geeft tegenwoordig bijna geen kans meer weg. Vlak voor de rust kwam Nagele goed door via een mooie combinatie van achteruit opgezet door Bram, Wessel speelt perfect door op Bas die de bal weergaloos over de keeper de kruising in stift 3-0. In de tweede helft gaat Nagele goed door en speelt Tollebeek helemaal zoek. Dave (2), Koen en Leon bepalen de eindstand op 7-0.